Yasak Elma Nerede Çekiliyor? Şirket Konak Zeynep’in Evi Nerede?

Yasak Elma Nerede Çekiliyor? Şirket Konak Zeynep’in Evi Nerede?

Yazar: Emre Yasak Elma

Med Yapım tarafından Fox ekranlarında yayınlanacak olan Yasak Elma dizisi gerek oyuncu kadrosu gerek ise konusu ile merak konusu olurken dizi ile ilgili merak edilen konulardan bir tanesi de dizinin nerede çekildiği oldu. Peki Yasak Elma dizisinin çekim yerleri belli oldu mu? Yasak Elma nerede çekiliyor? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Yasak Elma Nerede Çekiliyor? Şirket Konak Zeynep’in Evi Nerede?

Fox ekranlarında daha önce Altın Tepsi olarak isimlendirilen Yasak Elma dizisinin başrollerinde Şevval Sam, Talat Bulut, Onur Tuna, Sevda Erginci, Eda Ece gibi isimler yer alıyor. Senaristliğini Melis Civelek’in yaptığı, yönetmen koltuğunda Neslihan Yeşilyurt’un oturduğu Yasak Elma dizisinin mart ayında ekranlara gelmesi bekleniyor. Hangi gün yayınlanacağı konusunda her hangi bir bilgi bulunmayan dizinin çekim yerleri belli oldu mu? Yasak Elma çekim yeri nerede?

Yasak Elma dizisi İstanbul Çubuklu’da Hidiv Kasrı’nda çekiliyor. Hidiv Kasrı’nın geçmişine bakacak olursak; Mısır Hidivi (Baş Vezir) olan Abbas Hilmi Paşa’nın Çubuklu sırtlarında inşa ettirdiği yapı Abbas Paşa’nın Mısır’daki görevinden alınmasının ardından bir süre Paşa’nın ve ailesinin konağı olarak kullanılmıştır. Konak 1930’lu yıllarda Abbas Paşa’nın İstanbul’u terk etmesi ile birlikte Belediye tarafından devralınmıştır.

[mavitext]Yasak Elma Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/mavitext]

Hidiv Kasrı 1982 yılına kadar neredeyse hiç kullanılmamış ve boş bir vaziyette kaderine terk edilmişti. 1984 yılında başlayan restorasyon çalışmaları sonrası Kasr kafe ve restoran olarak kullanılmış ve organizasyonlara ev sahipliği yapmıştır. Mimari yapısı, denizde kıyısı ve tarihi özellikleri ile herkesin ilgi odağı olan konakta Yasak Elma dizisinin de çekimleri yapılmıştır. Yasak Elma dizisinin elbette tek çekiminin yapıldığı yer burası değildir.

Yasak Elma dizisinde Zeynep’in çalıştığı Alihan’ın şirketi, Zeynep ve Yıldız’ın evi ile Şevval Sam’ın bulunduğu ev veya konak çekimlerin sıklıkla yapıldığı yerler arasında bulunuyor. Bu yerlerin neresi olduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak bilgi sahibi olduğumuzda buradan paylaşacağız. Siz Yasak Elma dizisinin çekim yerleri hakkında bir bilgiye sahip misiniz? Eğer bir bilgiye sahipseniz insanların bu bilgiye ulaşması için yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

[saritext]2018-2019 Yeni Başlayacak Diziler? Tıklayınız![/saritext]

Yasak Elma Dizisi Tanıtım Fragmanı

Etiketler: yasak elma çekim yeri nerede yasak elma konak ev nerede yasak elma nerede çekiliyor yasak elma şirket nerede


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL