Yasak Elma Şahika Kim, Nasıl Bir Karakter, Gerçek Adı Ne?

Yasak Elma Şahika Kim, Nasıl Bir Karakter, Gerçek Adı Ne?

Yazar: Emre Yasak Elma

Fox Tv’nin sevilen dizisi Yasak Elma sezon finaline az bir zaman kala kadrosuna yeni isimler katmaya devam ediyor. Dizi 2. sezon hazırlıkları nedeni ile hikayede bazı değişikliklere gidecek. Bu anlamda yeni karakterler de diziye dahil edilecek. Bunlardan birisi de Şahika karakteri. Şahika kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor soruları bizlere de gelen soruların başında.

Yasak Elma’da Şahika, hem asil ve güzel, hem de hırslı ve iddialı bir karakter olarak herkesin dikkatini çekti. Tabi karakteri canlandıran oyuncu da bizlere tanıdık geldi. İsterseniz hemen Yasak Elma Şahika hakkında merak edilen sorulara cevap vermeye çalışalım.

Yasak Elma Şahika Kimdir, Nasıl Bir Karakter?

Şahika karakteri Ender ve Yıldız’ın karşısında yer alacak olan hırslı, güzel, asil bir bayandır. Şahika iddialıdır ve ciddi anlamda Ender’e ve Yıldız’a rakip olacak bir simadır. Dengeleri değiştirebilecek güçte olan Şahika karakterini canlandıran oyuncu Nesrin Cavadzade’dir.

Yasak Elma’nın Şahikası Nesrin Cavadzade Kimdir?

Yasak Elma dizisinin yeni yıldızı Nesrin Cavadzade’yi daha önce Bizim Hikaye dizisindeki Nesrin karakteri ile tanıyoruz. Güzel oyuncunun Yasak Elma’da yer alcağını daha önce buradaki yazımızdan sizlerle paylaşmıştık. Bizim Hikaye’deki başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Nesrin Cavadzade’nin ismi aslında Netflix’in en çok izlenen dizisi La Casa De Papel isimli dizi ile anılmıştı. Güzel ve başarılı oyuncunun Netflix’in sevilen dizisinde oynayacağı dedikoduları yer almıştı.

Nesrin Cavadzade 1982 yılında Azerbaycan Bakü ‘de dünyaya gelmiştir. Azeri asıllı olan Nesrin 11 yaşında İstanbul’a gelmiştir. Türkiye’ye geldiğinde Türkçesi hiç yoktu ve ilkokul 4.sınıfı yeniden okuyarak kısa sürede dil problemini en iyi şekilde ortadan kaldırdı. Ortaokul yıllarında tiyatro okunla girdi.

Ortaokulu okuduğu Özel Bilgi Lisesinde Türkmen Düğünü isimli oyunda oynadı. Ortaokuldan sonra liseyi Şişli Terakki Lisesinden okudu. Lise yıllarında da tiyatro ile içli dışlı idi. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde okudu ve daha mezun olmadan 5 kısa film çekti. Çektiği filmler yurtiçi ve yurtdışında çeşitli festivallerde gösterildi, ödüller aldı.

Nesrin Cavadzade ilk eğitimlerinin ardından ayrıca Şahika Tekand Studio Oyuncularında 2 yıl süre ile oyunculuk eğitimi aldı. Kendisini sürekli geliştirmeye odaklı başarılı bir oyuncudur. 2008 ile 2014 yılları arasında tam 6 defa farklı festivallerde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almıştır. Aktif olduğu kariyer yılları ise 2007 yılı ile günümüzdür. Halen pek çok sinema ve dizi projesinde yer almaktadır. Şimdiye kadar yaklaşık 18 adet dizi ve sinema yapımında yer almıştır. Oynadığı tiyatrolar bu listeye dahil değildir.

Yasal Elma Şahika(Nesrin Cavadzade) Videosu İzle

Etiketler: yasak elma şahika kim canlandırıyor yasak elma şahika kimdir yasak elma yeni oyuncular


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL