Yasak Elma Şahika Kimdir? Gerçek Adı Ne, Nereli?

Yazar: Emre Yasak Elma

Yasak Elma dizisi uzun zamandır yayınlanmakta olan, özellikle son zamanlarda olan pandemi nedeniyle reytinglerini iyice arttırmayı başarmış dizilerden biri. Yasak Elma dizisi hakkında en çok merak edilenlerden biri de şüphesiz Yasak Elma Şahika karakteri. Yasak Elma Şahika karakteri hakkında şunları söylemek mümkün. Dizi karakteri sonradan eklenen isimler arasında. Yani dizi ilk başladığında oyuncu kadrosunda yoktu. Sonradan katıldı. Peki Şahika kimdir? Gerçek adı ne, nereli?

 

1-    Nesrin Cavadzade Kimdir?

Nesrin Cavadzade, son zamanlarda Yasak Elma dizisinde hayat verdiği Şahika rolüyle oldukça konuşuluyor. Bu dizide rol almadan önce ünlü ve güzel oyuncu Bizim Hikaye dizisinde Tülay karakterine hayat vermekteydi. Ancak bu rolden ani bir şekilde Yasak Elma dizisi için ayrıldı.

 

2-    Nesrin Cavadzade kaç yaşında, nereli?

Ünlü ve güzel oyuncu Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan ülkesinin başkenti olan Bakü’de dünyaya geldi. Oyuncu, ilkokulu orada okudu ve 11 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye tamamen göç etti. Ünlü oyuncu, lise öğrenimini burada gördü ve ardından Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümüne girdi. Buradan mezun olduktan sonra ünlü oyuncu, 2 yıl gibi bir süre Tekand Studio Oyuncularından çeşitli dersler ve eğitimler aldı.

 

3-    Oyunculuk Kariyeri

Ünlü oyuncunun televizyon dünyasına adım atması oldukça hızlı oldu. Oyunculuk eğitiminden hemen sonra “Yersiz Yurtsuz” isimli dizide başrol oyunculuğu teklifi alarak hemen televizyon dünyasına adım attı. Bu projeden sonra dizinin yönetmeni onu o kadar çok sevdi ki hemen ardından “Dilber’in Sekiz Günü” isimli filmden başrol teklifi yaptı. Ünlü oyuncu bu teklifi kabul etti ve ikinci projesi de bu oldu. Bu film ile kendisi en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü ve kariyerinin yükselişi bu şekilde başlamış oldu. Ünlü oyuncunun yükseliş rolü 2012 yılında yayınlanan “Ağır Roman Yeni Dünya” isimli televizyon uyarlamasında aldığı Kara Leyla rolü oldu. Nesrin Cavadzade, 2017 yılında yayımlanan Bizim Hikaye isimli dizide oynadığı Tülay rolüyle oldukça sevildi ve adeta benimsenen isimler arasına girdi. Günümüzde Yasak Elma dizisinde Şahika rolünü canlandırıyor.

Etiketler: Nesrin Cavadzade şahika ekinci yasak ela şahika kimdir yasak elma şahika yasak elma şahika kıyafetleri


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL