Yasak Elma Talat Bulut’un Yerine Kim Gelecek? Yeni Halit Argun Kim?

Yasak Elma Talat Bulut’un Yerine Kim Gelecek? Yeni Halit Argun Kim?

Yazar: Emre Yasak Elma

Yasak Elma dizisi sezon finaline girdi fakat yankıları devam ediyor.  Dizinin başrol oyuncusu Talat Bulut hakkında çıkan taciz iddiaları sonucunda uzun süredir gündemden düşmüyor. Yasak Elma dizisinin yapımcısı Fatih Aksoy iddiaların ispatlandığı anda Talat Bulut’la anlaşmalarının feshedileceğini açıklamıştı. Yasak Elma Talat Bulut’un yerine kim gelecek? Yeni Halit Ergun Kim? 

Dizinin yapımcısı Fatih Aksoy’un Talat Bulut’un sözleşmesini bitireceği açıklandığı andan itibaren yeni Halit karakterinin kim olacağı herkes tarafından araştırılıyor. Özellikle sosyal medyada Talat Bulut’un yerini kimin alabileceği konusu tartışılmaya başladı.  Son zamanlarda bomba bir iddia gündemi meşgul ediyor.  Talat Bulut’un hayat verdiği Halit Argun rolü için Mehmet Aslantuğ ile görüşüldüğü iddiası gündeme geldi.

Bu söylentilerin gündeme gelmesinin ardından Mehmet Aslantuğ, bu söylentiyi yalanladı ve “Yapacak başka işlerimiz var” sözleriyle dizide yer almayacağını kesin olarak dile getirdi. Diğer taraftan sosyal medyada takipçiler tarafından çok ağır hakaretlere maruz kaldığı için instagram sayfasını yorumlara kapatmak zorunda kalan Talat Bulut’un dava sürecinde önümüzdeki günlerde ifade vermesi bekleniyor.

Çok uzun sürmeden dizinin yapımcılarından konuyla ilgili basın açıklaması geldi.  “Türkiye sinema sektörüne emek veren yapımcı ve yönetmenler olarak, ülkemizde her alanda olduğu gibi, sektörümüzde de kadın çalışanlara yönelik taciz ve istismar olayları yaşandığını biliyoruz ve setlerimizde bu olayların son bulması için elimizden geleni yapıyoruz.

Yasak Elma adlı televizyon dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut’un, sette bir kostüm asistanını taciz ettiğini, kostüm asistanı genç kadının süreci yargıya yansıtma kararıyla birlikte öğrendik.

Bizler, Türkiye toplumunda taciz ve istismar vakalarını ifşa etmenin kadınlar için ne kadar zor olduğunu biliyoruz, ‘kadının beyanı esastır’ ilkesine inanıyoruz. Yargıya taşınmakta olan bu taciz vakasında, kostüm asistanı arkadaşımızın yanında olduğumuzu, bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz. Sektörümüzde kadına yönelik şiddet, taciz ve istismarın takipçisiyiz, kamera önündeki ve arkasındaki bütün kadın arkadaşlarımızın yanındayız.”

 

Etiketler: talat bulutun yerine kim gelecek yeni halit argun kim


Yorum yaz