Yemekteyiz 1 Haziran Cuma Kim Birinci Oldu? Ödülü Kim Kazandı?

Yemekteyiz 1 Haziran Cuma Kim Birinci Oldu? Ödülü Kim Kazandı?

Yazar: Emre Yemekteyiz

Yemekteyiz yarışması gündüz kuşağı programlarının yine en çok izlenen yarışma programı olmayı devam ediyor. Yemekteyiz 1 haziran cuma finalinde yarışmayı kimin kazandığı açıklanacak. Peki Yemekteyiz 1 haziran cuma kim birinci olacak? 10 bin TL’nin sahibi hangi şanslı isim olacak?

28 mayıs-1 haziran yarışmacıları yine çok iddialı yine çok hırslıydı. Bu hafta yarışan isimler; Ayşegül, Sibel, İsmail, Gülşen ve Oktay bey.

Haftanın ilk yarışmacısı Ayşegül hanım evli ve içi çocuk sahibi. Kendi şirketlerinde çalışıyor. Yemek yapmayı, satranç oynamayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyor. Ayşegül hanım konuklarına kapya biberli kırmızı mercimek çorbası, kaşarlı tava böreği, şalgamlı bulgur salatası, mantarlı saç kavurma, pirinç pilavı ve kadayıf dolma yaptı. Yemekleri rakipleri tarafından değerlendirilen Ayşegül hanım günün sonunda toplam 17 puan aldı. 

Haftanın 2. yarışmacısı Sibel hanımın menüsünde; ayran aşı çorbası, peynirli pişi, kaşarlı yeşil salata, patlıcan oturtma, patatesli bulgur pilavı ve tatlı olarak waffle yaptı. Yemeklerinden özellikle patlıcan oturtma konukları tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Ve toplamda 16 puan aldı. 

Çarşamba gününün yarışmacısı İsmail bey konukları için; paça çorbası, sebzeli mantar güveç, bostan kebabı, pirinç pilavı, yeşil salata ve panna cotta yaptı. Yemekleri genel olarak beğenildi ve günün sonunda 22 puan alarak ilk iki yarışmacıyı geride bırakmış oldu.

Perşembe günü yarışan Gülşen hanım yemeklerini çok zor yetiştir. Ve belkide haftanın en çok eleştirilen ismi oldu. Menüsünde mercimek çorbası, fırında mantar, Rus salatası, dolma, pirinç pilavı, cevizli pasta vardı. Ve rakiplerinden 13 puan aldı. 

Haftanın son günü Oktay beyin yemekleri tadılacak. Günün sonunda yapılan puanlamada Onur beyin verdiği puanlarla haftanın birincisi belli olacak. Açıklanır açıklanmaz haberimizde yer alacak.

Fakat son puanlama durumuna baktığımızda ve Onur beyin de hafta boyunca yaptığı yorumları göz önüne alınca. 1 haziran cuma Yemekteyiz yarışmasının kazananı İsmail bey olacak. 

Etiketler: yemekteyiz 1 haziran cuma haftanın birincisi kim yemekteyiz 1 haziran kim kazandı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL