Yemekteyiz 18 Mayıs Cuma Kim Birinci Oldu? Kim Kazandı?

Ekranların en çok izlenen yarışma programlarından biri olan Yemekteyiz yeni yarışmacılarıyla bir haftayı daha geride bıraktı. 14-18 mayıs arasında yarışan isimler içinden birinci kim oldu? Yemekteyiz 18 mayıs cuma kim kazandı?

Bu haftanın ilk yarışmacısı Hakan Beydi. Hakan Bey, şehriyeli kereviz yaprağı çorbası, lahmacun böreği, mevsim salata, şehriyeli pirinç pilavı, fırında orman kebabı ve çilekli baton pasta yaptı. Fakat son anda elini kestiği için tatlısı istediği gibi olmadı.  Yarışmacılar genel olarak masada bütün yemekleri beğendi Fakat puanlamaya gelince Koray bey 4, Alev hanım 4, Tuğçe hanım 2 ve Sümeyye hanım 4 puan verdi. Hakan bey toplamda 14 puan aldı.

Haftanın 2. yarışmacısı Tuğçe hanım, domates çorbası, chedarlı dana füme, tulum peynirli akdeniz salatası, sebzeli dana beef rol, pirinç pilavı ve orman meyveli bisküvi pastası yaptı. Yarışmacının pilavı dışında yemekleri genel olarak beğenildi. Ve toplamda 15 puan aldı.

Haftanın 3. günü yarışan Alev hanım programın en renkli isimlerindendi. Menüsünü yetiştirmek için oldukça çabaladı fakat tatlısını yetiştiremedi. Pilmen çorbası, biber dolması,tas kebabı, bulgur pilavı, çoban salatası yaptı. Haftanın en ağır eleştirilerini Alev hanım aldı. Ve çoğu yemeği beğenilmedi. Günün sonunda toplamda 11 puan aldı.

Haftanın 4.gün yarışmacısı Sümeyye oldu. Sümeyye hanım 18 yaşında ve çok genç bir isim. Menüsünde mercimek çorbası, patates mantısı, turşulu kırmızı biber salatası, kürdan kebabı,şehriyeli pirinç pilavı ve gelin pastası vardı. Sümeyye hanımın özellikle mantısı çok eleştiri aldı. Ve ardından toplamda 11 puan aldı. Sümeyye hanım herkese yüksek puanlar verdi fakat kendisi rakiplerinden düşük puanlar adlı.

Haftanın son günü Koray bey, Koray beyin menüsü de oldukça zengindi fakat yine de eleştirilerin odağı oldu.

Yemekteyiz 18 mayıs cuma haftanın kazananı kim oldu? Kim birinci oldu? 

Haftanın kazananı uyguladığı strateji sonucunda başarılı olan Tuğçe hanım olacak. Tuğçe hanım herke 2 puan verdi ve kendisini birinci yapmayı başardı. Sizce birinci olmayı kim hak ediyordu?