Yemekteyiz 25 Mayıs Haftanın Finali Kim Kazandı? Kim Birinci Oldu?

Yemekteyiz 25 Mayıs Haftanın Finali Kim Kazandı? Kim Birinci Oldu?

Yazar: Emre Dizi Haberleri Yemekteyiz

Show TV’nin ilgiyle takip edilen yarışma programı Yemekteyiz diğer haftalara göre daha sakin ve olaysız bir hafta geçirdi. Ramazan aynın ilk haftası evlerine konuk olduğumuz yarışmacılar belirledikleri menülerle rakiplerinden yüksek puanlar almaya çalıştı. Şimdi herkesin merak ettiği konu Onur Büyükktopçu’nun puanlarıyla belirlenecek olan Yemekteyiz 25 mayıs birincisi kim?

Bu haftanın ilk yarışmacısı Filiz hanımdı. Filiz hanım  35 yaşında evli ve bir çocuk sahibi. Menüsünde düğün çorbası, kada, turşulu yeşil salata, kavurma, güveçte patlıcanlı kapama pilavı, meyveli sürpriz yumurta tatlısı vardı. Rakiplerinden toplam 13 puan aldı.

Haftanın ikinci yarışmacısı Ergün Bey, Beden eğitimi öğretmeni evli ve spor yapmayı seviyor. Menüsünde domates çorbası, cevizli kıymalı börek, cacık, çoban kavurma ve güllaç bulunuyordu. Günün sonunda 13 puan alarak yarışmayı tamamladı.

Haftanın üçüncü yarışmacısı Nuray hanım aşçı olduğu için oldukça sert eleştirilere maruz kaldı. Menüsünde; havuçlu zencefilli çorba, etli sarma, taco hellim peynirli salata, iç pilav, kızarmış dondurma bulunuyordu. Toplamda 13 puan alarak günü tamamladı.

Haftanın perşembe günü yarışan ismi; Mustafa beydi; Gastronomi bölümü son sınıf öğrencisi olan Mustafa bey, fesleğenli domates çorbası, pastırmalı humus, kuzu küşleme, sebzeli bulgur pilavı, akdeniz salatası ve süngerli tatlı yaptı. Çok sert eleştirilerle günü tamamladı. Ve toplamda 13 puan aldı.

Haftanın son günü Fevziye hanım yemeklerini konuklarına sundu.

Yemekteyiz 25 mayıs haftanın birincisi kim oldu sorusu herkes tarafından merak ediliyor. Tamamen Onur Büyüktopçu’nun puanlarıyla şekillenen finalist büyük ihtimal Nuray hanım olacak.

Etiketler: yemekteyiz 25 mayıs finalisti kim yemekteyiz 25 mayıs kim birinci oldu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL