Yemekteyiz Onur Büyüktopçu Neden Yok, Sunucu Neden Değişti?

Yemekteyiz Onur Büyüktopçu Neden Yok, Sunucu Neden Değişti?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

TV8’in sevilen yemek programı Yemekteyiz radikal bir değişim geldi. Geçtiğimiz haftalarda Yemekteyiz sunucusunun değiştiği bilgisi ajanslara geldi. Onur Büyüktopçu yarışmadan ayrıldı ve yerine Seda Sayan geldi. Tabi bu değişiklik beraberinde birçok tartışmayı da getirmiş oldu. En önemli soru ise yemekteyiz sunucusu neden değişti, Onur Büyüktopçu neden yok?

2 sezondur yayınlandığı günden beri oldukça sevilen ve izlenen Yemekteyiz’de radikal bir değişim yaşandı. Kanal ve yapım şirketi ünlü oyuncu ve sunucu Onur Büyüktopçu ile yollarını ayırdı. Tabi bu ayrılık kararı kimden geldi merak ediliyor. Onur Büyüktopçu mu ayrıldı yoksa kanal ve yapım şirketi mi ünlü sunucu ile yollarını ayırdı?

Yaptığımız araştırmalar ve bizlere gelen bilgilere göre Kanal ve yapım şirketi Onur Büyüktopçu ile yeni sözleşme imzalamamış. 2.sezondaki başarısının faturasını sunucu Büyüktopçu’ya kesen ekip yeni sezonda farklı bir yüz ile yollarını devam ettirme kararı aldı. Tabi sosyal medya yorumlarına baktığımızda programın müdavimleri Onur Büyüktoğçu’dan memnun olsa da alınan karar bu yönde.

Yeni sunu Seda Sayan’ın nasıl bir performans sergileyeceği ise şuan için belirsizliğini koruyor. Zuhal Topal’la Sofra’da isimli yemek programına benzer şekilde kadın bir sunucu seçimi yarışmanın reytinglerini etkiler mi bilinmez ama yapılan bu değişiklik Zuhal Topal’a karşı yapılmış gibi. Zuhal Topal’ın reytinglerdeki başarısı kanalı ve yapım şirketini bu yönde bir karar almaya itmiş.

Yemekteyiz sunucusu neden değişti derken bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Seda Sayan’ın programlarının düşük reyting getirdiği gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Evlendirme programlarında bir süre başarı gösterse de sonrasında Sayan’ın yaptığı programlarda ne yazık ki reytinglerde çakıldı. Sonuç olarak tüm programları yayından kaldırıldı.

Diğer taraftan bu tarz tartışmalar Yemekteyiz’in sunucularının ne kadar maaş aldığını da gündeme getirdi. Seda Sayan gibi popüler bir ismin bu programdan ne kadar maaş alacağı merak ediliyor. Onur Büyüktopçu ne kadar maaş alıyordu? Seda Sayan ne kadar maaş alacak?

Yemekteyiz Sunucusu Ne Kadar Maaş Alıyor?

Maaş konusu aslında tam bir muamma. Konu ile ilgili pek çok iddia var ortada. Yemekteyiz sunucusu ne kadar maaş alıyor, Onur Büyüktopçu ne kadar maaş alıyor gibi sorular pek çok platformda sıklıkla sorulmuş. İnternette konu ile ilgili belli başlı açıklamalar var ancak hiçbiri tam bir cevap niteliğinde değil. Ancak akıllardaki soru işaretlerini az da olsa gidermek için edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşalım.

Bildiğiniz gibi dizilerde oyuncular bölüm başı ücret alırlar ve haftada bir bölüm gösterilir. Yarılma programlarında da durum aynıdır. Sunucular bölüm başı ücret alırlar. Ancak Yemekteyiz gibi günlük yayınlanan yarışmalarda alınan ücretler dizilere nispeten biraz daha azdır. Örneğin dizide başrol oyuncusu bölüm başı 50.000 ile 200.000 TL arası ücret alırken yarışmalarda bu ücret yarı yarıya düşmektedir.

Yarışmanın reytingleri ve sunucunun ünlü olması bu ücreti etkilemektedir. Yemekteyiz sunucusu Onur Büyüktopçu’nun bölüm başı aldığı ücretin 10.000 TL olduğu varsayılıyor. Buda haftalık 50.000 TL ve aylık 200.000 TL gibi bir rakama tekamül ediyor. Seda Sayan’ın Yemekteyiz’den alacağı ücretin ise Büyüktoğçu’dan biraz daha fazla olacağını düşünüyoruz. Bölüm başı 10.000 ile 50.000 TL arası bir rakam Seda Sayan için düşünülebilir. Onur Büyüktopçu bölüm başına ne kadar alıyor sorusunun cevabını tam olarak veremesek de bu yazı akıllardaki soru işaretlerini kaldıracaktır.

Onur Büyüktopçu’nun Yeni Projesi Ne? Hangi Dizide Oynayacak?

Onur’un programdan ayrıldığına üzüldük elbet. Ancak oyunculuğu ile hafızalara kazınan Büyüktopçu’nun yeni dizi ve sinema projelerinde göreceğimiz için de mutluyuz. Kiralık Aşk dizisindeki performansı göz dolduran ünlü oyuncu yeni projelerde yeni sezonda(2019-2020) evlerimize konuk olacaktır. Şuan için ünlü sunucu ve oyuncu Onur Büyüktopçu’nun yeni projesi hakkında bilgiler gelmeye başladı. Ünlü sunucu Show TV ekranlarında gösterilecek olan Damat Bayıldı isimli programla evlerimize konuk olacak. Damat Bayıldı nasıl bir program, yarışmanın konsepti nasıl, başvuru koşulları gibi detayları aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz. Yeni bilgiler geldikçe sitemizden siz değerli takipçilerimize duyuracağız. Bizi takipte kalın.

Tıkla>>> Damat Bayıldı Yarışması Konsepti, Yarışma Başvuru Formu ve Koşulları

Etiketler: Onur Büyüktopçu’nun Yeni Projesi Ne? Hangi Dizide Oynayacak? Yemekteyiz Onur Büyüktopçu Neden Yok Yemekteyiz Sunucu Neden Değişti? Yemekteyiz Sunucusu Ne Kadar Maaş Alıyor?


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL