Yemin Dizisi 9. Bölüm Özeti 28 Şubat Neler Olacak Masal Evine Dönebilecek mi

Yemin Dizisi 9. Bölüm Özeti 28 Şubat Neler Olacak Masal Evine Dönebilecek mi

Yazar: Emre Yemin Dizisi (The Promise)

geçtiğimiz bölümde Cavidan Reyhan’ın kafasını duvara çarparak yere yığılması ve sebep olmuş küçük bir baygınlık geçirtmişti. Fakat Tam o sırada Emir’in eve girmesi ile Cavidan Hanım ne yapacağını şaşırmış hemen saklanmaya karar vermişti. Emir de Reyhan’ın yerde görür görmez kucakladığı gibi hastaneye yetiştirdi.

Neyse ki Reyhan’a bir şey olmamış sağ salim evine dönmüştü. Dönüşte herkes Reyhan’ın ağzından çıkacak kelimelere odaklanmıştı. Acaba Reyhan kendisine bunu yapanın Cavidan olduğunu söyleyecek miydi? Tabii ki de söylemeyecek Cavidan Hanım’in yaptığını. 30 temiz kalpli temiz yürekli Reyhan Cavidan Hanım’ın kötülüklerine karşı kayıtsız kalacaktı. Dayısına, kayınpederine yere düştüğünü başı döndüğünü bir anda dengesini kaybettiğini söyledi.

Cavidan Hanım büyük bir korku atlatmisti. Fakat yine dur durak bilmiyor Reyhan’a kötü davranmaya devam ediyordu. hasta yatağına evin hizmetçisi yemek götürürken tam o sırada Cavidan hanıma rastgeldi. Masaya gelsin diye ve bu yemeği tekrar geri gönderdi herkes acıkınca masaya gelir diyerek doğru Reyhan’ın odasına gitti. Reyhan’a ise kulaklarını aç ve beni iyi dinle diyerek son kez konuştuğunu dile getirdi. ‘İyileş, toparlan, evi mi terk et geldiğin yere köyüne geri dön, burası senin çöplüğüne benzemez, bu zamana kadar bu konak’ta benim istemediğim hiçbir şey olmadı, bundan sonra da olmayacak, inan bana daha hiçbir şey görmedin şayet dediklerimi yapmazsan o boş sevimsiz kafanı bu sefer gerçekten ezerim bu zamana kadar asla işimi yarım bırakmadim deyince;

Reyhan ise bakın sizi anlamaya çalışıyorum canımı yakmanıza benden nefret etmenizi rağmen size hak veriyorum beni oğlumuza layık görmüyorsunuz Ama biraz da benim tarafımdan olaya bakmaya çalışsanız. Ben Hikmet Tarhan’ın gelini, Emir Tarhan’ın karısıyım istesenizde istemesenizde sizin gelininizin dedi. Bütün bunları duyan Cavidan odayı terk etti.

Bu arada Masal ise yer fıstığından alerji oldu ve son anda iğne vurarak masalı eski haline geri getirdiler. Ama bu sorumsuz davranışından dolayı Kemal bey oldukça şiddet içerikli sözleri masalın yanında bakıcısına söyleyince masal ona sarıldı. masalın verdiği tepki hoşuna gidince bağırmayı kesen Kemal bey kızı için her şeyi yapmaya hazırdır.

Zeynep ise gidip tüm olanları babasına anlattı. Masaldan bahsetti annesi gittiği için konuşmadığını babası da bu yüzden pimpirik olduğunu söyledi. bütün bunları öğrenen Baba aklımda masalı kaçırma planları ile oradan ayrılır. Kemale ders vermenin yolu en değerlisi en önemlisi masalını kaçırmak olacağını düşünmüştür.

emir’le Reyhan babasının isteği üzerine yemeğe çıkmaya karar verip arabaya bindiklerinde zorla gidilen yemekten vazgeçmişlerdir. deniz kenarında arabanın içinde otururken gelen telefonla harekete geçen Emir süt annesinin ilaçlarını götürmeyi unutmuştur. Doğru İlaçları alıp süt annesine gitmiştir. Süt annesinin ısrarı üzerine Demir Reyhanlı’da alıp içeri girmek durumunda kaldı. Reyhanisi ortama uyum sağlamış süt annenin beğenisine çoktan kazanmıştı. Herseyi ile süt annenin gözüne giren Reyhan bu davranışlarıyla Emir’in de sevgisini kazanmaktadir.

Diğer taraftan ise Cavidan ın yaptığı plan devreye girmiş reyhanisi yine hiçbir suçu olmadığı halde emilim gözünde değeri düşmüştür. Emir reyhanın artık fitneci biri olduğunu düşünür. Emirin annesinin mağdur durumu Emir’i üzmüş ve Reyhan’ı üzmesine sebep olmuştur.

Bu arada Leyla da evden gitmiş Leyla’nın evden gitmesi ile masalda bir anda kaybolmuştur. Masalın babası panikten deliye döner. Talaz ise kemal’den intikam almak için leyla’yı masala her zamankinden çok daha fazla yakınına yerleştirmiştir. Yemin ettiği için evliliğinde sabit kalmaya devam eden bir gençle, Yine yemin ettiği için evlilikten kaçmaya niyetli diğer gencin hikayesini hafta içi her gün saat 7’de ekranlara getiren Kanal 7 sürpriz gelişmelerle sizlerle olmaya devam edecek.

Etiketler: yemin 9. bölüm özeti yemin dizisi 28 şubat perşembe özeti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL