Yeni Gümrük ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Kim?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 temmuz pazartesi TBMM’den yaptığı açıklamayla yeni kabine belirlendi. Ve Yeni Gümrük Ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan olarak açıklandı. Ruhsar Pekcan kim?

1958 yılda dünyaya gelmiştir. . İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesinde eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesinde Yüksek lisans eğitimini almıştır. Alt yapı sektöründe faaliyet gösteren firmada Genel Kordinator Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yer almış ve halen Karon Mühendislik Sanayi  ve Ticaret Ltd. Şti.-İstanbul şirketinde CEO olarak görevine devam etmektedir. DEİK Türkiye Suriye İş Konseyi Başkanlığını yürütmekte olan  şimdi Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak kabinde yer alıyor.

Ruhsar Pekcan 2015 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulunda yer almıştır. İş hayatının içinde öz geçmişi sağlam ve siyasete daha önce girmemiş bir isim.

2018 yeni Bakanların açıklanmasının ardından yeni bakanların kim olacağı kamuoyunda büyük bir merak uyandırırken kabine bugün itibariyle açıklandı. Yeni Gümrük Bakanı ise Ruhsar Pekcan oldu. Yeni sistemde bakanlıklar 26’dan 16’ya düşürüldü.

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın son anda bakan olduğunu öğrendiği söyleniyor. Bu kararın kendisine sürpriz olduğu konuşuluyor.

Etiketler: ruhsar oekcan daha önce hangi görevdeydi ruhsar pekcan kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL