Yeni Zelanda’da Canlı Yayında Cami’de Katliam Yaptı! Dehşet Görüntüler!

Yeni Zelanda’da Canlı Yayında Cami’de Katliam Yaptı! Dehşet Görüntüler!

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Türkiye saati ile gece 02.00 sularında Yeni Zelanda’da kimliği belirsiz bir kişi Cuma namazında bir camide katliam yaptı. Yapılan resmi açıklamada Yeni Zelanda’nın Güney Adası’ndaki Christchurch’ün Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi ve Linwood’daki camiye kimliği belirsiz kişiler tarafından cuma namazı esnasında terör saldırısı gerçekleştirildiği bildirildi.

En az 20 kişinin yaralandığı saldırıyı yapanlar, gelen bilgilere göre, katliamı canlı yayınla takipçilerine izletmişler.  Eş zamanlı iki camiye saldırı düzenlenmiş. Christchuch kentinde 2 camiye düzenlenen saldırıda 40 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bölge polisi yaptığı açıklamada “Polis durumu yönetme konusunda tüm kabiliyetiyle yanıt veriyor, ancak risk ortamı hala son derecede yüksek. Polis, ChristChurch’te oturanların sokaklardan uzaklaşmalarını ve bir sonraki duyuruya kadar içeride durmalarını tavsiye ediyor. Christchurch okulları bir sonraki duyuruya kadar kilitlenecek. Kamuoyuna iş birlikleri için teşekkür ederiz, bölge sakinlerini bilgilendirmek için daha fazla güncelleme sağlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Wellington Büyükelçisi Ahmet Ergin de konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ergin şuan bilgilerin kırık dökük olduğunu, “üzgünüz sarsılmış vaziyetteyiz, yakından konuyu takip ediyoruz” dedi. Hagley Park bölgesindeki (Al Noor Camisi) ve Linwood bölgesindeki 2 camiye saldırı oldu.

Etiketler: Yeni Zelanda cami saldırısı Yeni Zelanda cami saldırısı görüntüleri yeni Zelanda cami saldırısı videosu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL