Yerli John Wick Dizisi; Kimse Bilmez Dizisinde John Wick İzleri!

Yerli John Wick Dizisi; Kimse Bilmez Dizisinde John Wick İzleri!

Yazar: Emre Kimse Bilmez

Atv ekranlarında 11 haziran salı günü yeni bir dizi start verdi. Yaz dizisi olarak ekranlara gelen Kimse Bilmez dizisinde meşhur sinema filmi John Wick‘in izleri görüldü. Dizinin ilk bölümünü izleyenler dizinin senaryosunda John Wick benzerliğini hemen hissetiler.

John Wick filmini izleyenler az çok konuya hakimdir. Meşhur suikastçi John Wick tüm kirli işlerden elini eteğini çekip sakin bir beldede yaşamına devam etmektedir. Taki bir mafya babasının yiğeni onun arabasına göz dikene kadar.

Arabayı çalmak için Wick’in evine gelen serseriler onun en sevdiği köpeğini de öldürürler. Jhon Wick o anda tüm yemini bozar ve en tehlikeli mafya grubuna savaş açar. Kısaca Jhon Wick böyle. Şimdi gelelim Kimse Bilmez dizisine. Dizie Ali Hoca lakaplı Ali Hüroğlu geride bıraktığı geçmişinden sıyrılmış ve bir kenar mahallesinde hayatına devam etmektedir.

Sevda isminde bir kız ise onu saplantılı bie şekilde seven ve onunla evlenmek isteyen Uygar’dan kaçarken onun evine sığınır. Eve bir gün kalmıştır ancak diğer gün Uygar onu bulur. Ali’den habersiz Sevda’yı almak için eve giren Uygar aynı zamanda Ali’nin en sevdiği arkadaşı Hüdaverdi’yi de dövmüştür.

Sevda’yı alıp evine giden Uygar’ı ise amcası ziyaret eder. John Wick’de de yaramaz mafya çocuğunu amcası(yada babası) uyarıyor yaptığı yanlışı söylüyordu. Uygar’ın amcası Uygar’a çok yanlış yaptığını, kimin evine girdiğini bilip bilmediğini söyler. Ali aynı John Wick gibi seri katildir. Bir zamanlar devlet için çalışmıştır. O dönemde oğlunu bir suikast sonucu kaybetmiştir. Oğlunu öldüren mafya liderini ve tüm çetesini bir gecede yerle bir etmiştir.

Ali Hoca, Uygur’un evine gelir ve tüm adamları devre dışı bırakıp Sevda’yı almıştır. Tabi Pilot son anda gelip Ali’nin kafasına silah dayamıştır. Sizde yerli John Wick izlemiş gibi oldunuz değil mi? Yeni yaz dizisi Kimse Bilmez beğenildi mi, tutar mı, nasıl reyting alır?

tıkla>>> Kimse Bilmez İzlendi mi, Tuttu mu, Bitecek mi, Yorum Sayfası!

Ben kendi adıma söyleyim aslında biraz kopyada olsa diziyi sevdim. Oyunculuklar iyiydi. Hikaye sevdiğim cinstendi. Mesela Sevda’nın iş için gittiği seçmelerdeki kıyafet değiştirme şekli bence çok ince düşünülmüş bir detaydı. Ben çok beğendim. Sevda karakterinin güzelliği diziye gerçekten ayrı bir güzellik katmış. Keremcem’in Ali Hüroğlu karakterine olan uygunluğu da ayrı bir detay. Soğuk, geçmişinden kopmuş. Kendini Allah’a adamış. Zorda kalanlara ders verirken kendisini çok iyi role sokuyor.

Etiketler: john wick kimse bilmez hangi filmden kopya edilmiş kimse bilmez kopya mı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL