Yuvamdaki Düşman Aylin Kimdir? ( Pelin Karahan)

Yuvamdaki Düşman Aylin Kimdir? ( Pelin Karahan)

Yazar: Emre Yuvamdaki Düşman

Show Tv ekranlarında başlayacak olan yeni dizi Yuvamdaki Düşman’da karakterler belli olmaya başladı. Bu karakterlerden bir tanesi de Aylin oldu. Aylin, ünlü Mimar Kemal Yılmaz’ın eşidir. Eşi ile mimarlık fakültesinde tanışmışlardır. mezun olunca da evlenmişlerdir. Yıllarca çocuk sahibi olmak için çabalamış ama bunu başaramamışlar üstelik lenf kanserine yakalanmıştır. Kocasını kaybettiği kaza ona yakın arkadaşı Yasemin’i kazandırırmıştır. Ancak hayatlarını yıkan kadının yanı başlarında olduklarından habersizdirler. Dizide Aylin karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Pelin Karahan’dır. Pelin Karahan kimdir? Yazımızda.

Yuvamdaki Düşman Aylin Kimdir? ( Pelin Karahan)

1984 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu ilkokulu Arı Kolejinde okumuş, Ortaöğretimi ise Ankara Gaziosmanpaşa okulunda ve Ödemiş İlköğretim’de tamamlamıştır. Oyuncu Polis Kolejini kazanmış ancak bırakmıştır. Liseyi ise Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nde okumuştur. Üniversite eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme Bölümü’nde bitirmiştir.  Pelin Karahan, 1.63 boyunda 60 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlere siyah saçlara sahiptir. Ankara’dan İstanbul’a çalışmak için gelen oyuncu ek iş olsun diye Erberk Ajansı’na kayd oldu.

Pelin Karahan bu ajansın vasıtası ile Çağan Irmak’ın çektiği Demirdöküm reklam filminde oynadı. Reklam filminden sonra ilk dizi projesi olan ve tanınmasında dönüm noktası olan Kavak Yelleri dizisinde Aslı karakterini canlandırdı. Burada oynadığı rol ile 2011 yılında En Başarılı Kadın Dizi Oyuncusu ödülüne layık görülmüştür. Dizide Dağhan Külekeç ise Efe karakterini canlandırmıştı. Bu diziden sonra bir çok reklam filminde rol alan oyuncu Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mihrimah Sultan karakterini canlandırmıştır. Bu dizi sayesinde oyunculuğa iyice ısınan Karahan artık bir çok projede düşünülen ilk isimlerden biri olmayı başarmıştır.

Yuvamdaki Düşman Nil Kimdir? Tıklayınız![pembetext][/pembetext]

Pelin Karahan dizi ve sinema dışında sunuculukta yapmaya başlamıştır. TRT ekranlarında Bir Evde adlı hayvanlarla ilgili bir programın sunuculuğunu yapmıştır. Plates Eğitmenliği yapan Erdinç Bekiroğlu ile 2011 yılında Barselona’da evlenen oyuncu 2013 yılında boşanmıştır. Oyuncu 2014 yılında İş adamı Bedri Güntay ile evlenmiştir. Ali Demir isminde bir erkek evlatları bulunmaktadır. Oyuncu son olarak ve hala devam ettiği Show Tv ekranlarında yayınlanan Nefis Tarifler isimli yemek programının sunuculuğunu yapmaktadır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[mavitext]Servet Dizisi Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/mavitext]

Pelin Karahan Nefis Tarifler Videosu

Etiketler: yuvamdaki düşman aylin boyu yuvamdaki düşman aylin eşi sevgilisi yuvamdaki düşman aylin kim yuvamdaki düşman aylin oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL