Yuvamdaki Düşman Metin Kim? (Doğaç Yıldız) Boyu, Kariyeri

Yuvamdaki Düşman Metin Kim? (Doğaç Yıldız) Boyu, Kariyeri

Yazar: Emre Yuvamdaki Düşman

Show Tv ekranlarında yayınlanacak olan dizi Yuvamdaki Düşman merakla beklenirken dizide rol alacak oyuncu kadrosu şekillenmeye devam ediyor. Yuvamdaki Düşman dizisinde rol alacak oyunculardan bir taneside Doğaç Yıldız oldu. Dizide Metin karakterini canlandıracak olan oyuncu Doğaç Yıldız kimdir? Tanıyalım.

Yuvamdaki Düşman Metin Kim? (Doğaç Yıldız) Boyu, Kariyeri

Doğaç Yıldız, 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1.79 boyunda 74 kg ağırlığındaki oyuncunun göz rengi kahvedir. Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlayan oyuncu ailenin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. Anne ve babasının desteği ile çok küçük yaşlarda oyunculuğa merak saran Doğaç Yıldız 8 yaşında iken ödüllü bir İsviçre film ile ilk deneyimini kazandı. Oyuncu bu filmden sonra senaristler ve yönetmenler tarafından keşfedildi ve hemen hemen her önemli projede yer aldı.

Doğaç Yıldız, lise yıllarında (2006) Star Tv ekranlarında yayınlanan İki Aile dizisinde rol aldı. Dizide Emre Kınay, İclal Aydın, Tekin Akmansoy, Halit Akçatepe, Öner Erkan, Bahar Yanılmaz, Hakan Vanlı, Ece Çeşmioğlu gibi oyuncularla birlikte rol alırken dizide Efe karakterini canlandırdı. Bu diziden sonra oyuncu olmaya karar veren Doğaç Yıldız tiyatro okudu. Sonrasında Kertenkele dizisinde rol alan oyuncu dizide Sera Tokdemir, Umut Oğuz, Selahattin Taşdöğen gibi isimlerle birlikte rol aldı. Oyuncu 2016 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem: Bağdat Fatihi 4. Murat dizisinde Şehzade Kasım karakterini canlandırdı. Dizide Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abdullah, Aslı Tandoğan, Ece Çeşmioğlu ile birlikte rol aldı.

[mavitext]Yuvamdaki Düşman Tuğçe Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Doğaç Yıldız, Adana ve Antalya film ödüllerinde ödül aldı. Ödülü 2017 yılında ekranlarda olan Kar filmindeki Bekir karakteri ile aldı. Filmde Hazar Ergüçlü, Ümit Çırak, Halil Babür, Ozan Uygun gibi isimler yer aldı. Doğaç Yıldız dizi ve sinema dışında aktif olarakta tiyatro ile uğraşmaktadır. 2016 yılında oynadığı Woyzeck oyunu ile En İyi Genç Yetenek ödülüne layık görüldü. Oyuncu Doğaç Yıldız’a yeni projesinde başarılar diliyoruz.

[mavitext]Yuvamdaki Düşman Dizisi Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/mavitext]

Doğaç Yıldız Videosu

Etiketler: yuvamdaki düşman metin boyu yaşı yuvamdaki düşman metin gerçek adı yuvamdaki düşman metin kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL