Yuvamdaki Düşman Yasemin Kim? (Aslı Tandoğan)

Yuvamdaki Düşman Yasemin Kim? (Aslı Tandoğan)

Yazar: Emre Yuvamdaki Düşman

Show Tv ekranlarında yayınlanacak olan dizi Yuvamdaki Düşman merakla yayınlanacağı gün beklenirken dizinin başrolünde yer alan Yasemin karakteri merak konusu oldu. Yasemin’in eşi ve çocuğunu kaybetmemek için büyük bir mücadele verirken Yasemin karakterini canlandıran oyuncu ise Aslı Tandoğan oldu. Dizide Yasemin karakterini canlandıran Aslı Tandoğan hakkındaki tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Yuvamdaki Düşman Yasemin Kim? (Aslı Tandoğan)

Aslı Tandoğan 1979 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 1.63 boyunda 53 kg ağırlığındaki oyuncu yeşil gözlü, koyu sarı saçlıdır. Koç burcu olan oyuncunun annesi ve babası küçük yaşta iken ayrılmıştır. Ailenin tek çocuğu olan oyuncu lise eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Arp bölümünü okuyarak tamamlayan güzel oyuncu bir müddet Antalya Operasında bir sene boyunca Arpçılık yapmıştır. Sonrasında oyunculuğa yönelen Aslı Tandoğan oyunculuk eğitimleri almıştır.

Aslı Tandoğan, 2002 yılında Gülüm adlı dizi ile oyunculuğa başlamış, 2003 yılında Çınaraltı, Kurşun Yarası ve Sınırlı Aşk dizilerinde yer alarak bu yolda önemli mesafeler katetmiştir. 2004 yılında Büyük Umutlar dizisindeki rolü ile yapımcı ve yönetmenlerin gözüne girmeyi başaran oyuncu, Cemal Şan’nın yönettiği başrollerinde Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat’in olduğu film Aşka Sürgün’de asıl çıkışını sağlamıştır. 2005 yılında vizyona giren dizide Dilan Şahvar karakterini canlandıran oyuncu büyük beğeni toplamıştır. Oyuncu 2006 yılında Ah İstanbul ve 29-30 adlı dizilerde rol almıştır.

[pembetext]Yuvamdaki Düşman Ceren Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Aslı Tandoğan, 2007 yılında Reşat Nuri Gültekin’in romanından uyarlanan Dudaktan Kalbe adlı dizide Lamia karakterini oynamış ve büyük beğeni toplamıştır. Dizide Burak Hakkı ve Özge Özder başrolleri paylaşmıştır. Oyuncu 2007 yılında Kabadayı adlı filmde rol aldı. Filmde Şener Şen ve Kenan İmirzalıoğlu gibi önemli isimlerle birlikte oynama şansı elde etti. Filmde bir bar şarkıcısı Karaca karakterini canlandırmıştır. Oyuncu 2009 yılında ise Kapalı Çarşı isimli dizide rol aldı. Dövüş sanatlarına ilgisi olan oyuncu, kırmızı ve beyaz et tüketmiyor. Sadece balık eti tüketen oyuncu başka yere yatılı giderse yanında yastığını ve yorganını götürürmüş. Sesi de güzel olan oyuncu şarkı söylemeyi seviyor. Bilardo oynamayı ve bilgisayar oyunlarını çok seven oyuncu iyi bir okçudur.

Aslı Tandoğan Kendisi Hakkında Bilinmeyenleri Anlattığı Videosu!

Etiketler: yuvamdaki düşman yasemin gerçek adı yuvamdaki düşman yasemin kimdir yuvamdaki düşman yasemin oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL