Yüz Yüze Dizisi Aleko Kim? Gerçek Adı? Sevgilisi?

Yüz Yüze Dizisi Aleko Kim? Gerçek Adı? Sevgilisi?

Yazar: Emre Yüz Yüze

Tims&B’nin yapımcılığını üstlendiği, Başrollerinde Birkan Sokullu, Sinem Kobal, Taner Ölmez, Özgür Emre Yıldırım, Merve Dizdar gibi önemli isimlerin rol aldığı Show Tv ekranlarında perşembe günleri gelmeye hazırlanan dizi Yüz Yüze de karakterlerde belli olmaya başladı. Bu karakterlerin başında Aleko karakteri geliyor.

“Aleko, ekibin en küçüğü ve Cino’nun göz bebeği, teknoloji dendiğinde akla gelen ilk isim. Aleko çok küçük yaşta ailesini kaybeder ve Cino kendisini yanına alır, sahip çıkar. Müzik ise onun herşeyidir.”

Dizide Aleko karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı nedir? Aleko karakterini kim canlandırmaktadır? Tüm bu soruların cevabı yazımızda cevap bulacak.

Yüz Yüze Aleko ( Taner Ölmez ) Kimdir?

Taner Ölmez 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde tamamadı. 1.79 boyunda olan oyuncu 67 kg ağırlığındadır. Kahverengi göz rengine sahip oyuncu Aslan burcudur. Aslen Tunceli’li olan oyuncu ilk okulu İstanbulda okumuştur. Şarkı söylemeyi çok seven oyuncu oyunculuk alanına yönlenmiştir.

İlk olarak Bakırköy Tiyatro Merkezine başvurmuş burada Tugay Mercan ile tanışmıştır. Kendisine bu işin çok yoğun ve zor olduğunu anlatan Tugay Mercan’ı dinlememiş ve oyucu olmayı kafasına koymuştur. Kendisine belediye tiyatrosunda eğitim veren kişi ise disiplinli eğitimi ile bilinen Aytekin Özen’dir. Belediye Tiyatrosundaki çalışmalarından sonra konservatuvarı kazanmış ve profesyonel oyunculuk adına önemli bir adım atmıştır.

Yüz Yüze Yeşim Kimdir? Tıklayınız!

Taner Ölmez 2009 yılında aşk ve Dram dizisi Kül ve Ateş’te rol almıştır. Yine aynı yıl yayınlanan Yasin Uslu’nun yönettiği Kapalı Çarşı filminde rol almıştır. Ayrıca Tatar Ramazan, İstanbul’un Altınları gibi bir çok dizide rol almıştır. Kayıp Şehir dizisinde Sadık karakterini canlandırmıştır. Taner Ölmez İstiklal Caddesinde İkinci Kat adlı tiyatroda çalışmalarına devam etmektedir. Taner Ölmez çekimlerinin Balıkesir’de devam ettiği Mavi Dalga isimli sinema filminde liseli genç rolüyle oynamıştır. Taner Ölmez 2014 yılında Katil Joe isimli tiyatro oyunu ile Afife Jale Tiyatro Ödülüne layık görülmüştür. Taner Ölmez Beyaz Show programında kendisi hakkında şu şekilde konuşuyor:

“Bir çok korkum var, bunlardan bir tanesi kan görmek. Playstation oynamayı çok seviyorum. Bir şey yapmak istemediğinde karşımdakine sarılırım. Beşiktaşlıyım.” 

Taner Ölmez hakkında araştırmalarımız sonucu ulaştığımız bilgiler bu kadardır. Sizler, Taner Ölmez’in oyunculuğunu beğeniyor musunuz? Kendisini oyunculuk adına gelecekte nerede görüyorsunuz?

Taner Ölmez Videosu!

 

Etiketler: yüz yüze aleko kimdir yüz yüze aleko taner ölmez yüz yüze dizisi aleko gerçek adı yüz yüze dizisi aleko oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL