Yüz Yüze Dizisi Yeşim Kimdir? Rol Aldığı Diziler?

Yüz Yüze Dizisi Yeşim Kimdir? Rol Aldığı Diziler?

Yazar: Emre Yüz Yüze

Show Tv ekranlarında 19 Ekim Perşembe günleri başlayacak olan dizi Yüz Yüze de babasının ölümü üzerine intikam planları kuran bir çetenin lideri Cino ile bu çetenin liderini yakalamaya çalışan Seliha’nın bir birine olan aşkını anlatan dizide karakterler de belli olmaya başaladı. Bu karakterlerden bir tanesi de dizide Yeşim karakterini canlandıran oyuncu Merve Dizdar’dır. Yeşim, dizide babası Sadık’ın tamirhanesini çekip çeviren kişidir. Arbalara olan merakı sadece tamir etmek ile değildir. Peki gerçek hayatta Merve Dizdar kimdir? Tüm ayrıntıları ile yazımızda.

Yüz Yüze Dizisi Yeşim ( Merve Dizdar) Kimdir?

1986 yılında İzmir’de doğmuştur. Eğitimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde tamamlamıştır. Kadir Has Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. 1.67 boyundaki oyuncu 56 kg ağırlığındadır. Yengeç burcu olan oyuncunun göz rengi ise eladır. Oyuncunun erkek arkadaşı BKM Mutfakta oynayan Gürhan Altundaşar‘dır.

Üniversite hayatından sonra profesyonel oyunculuk eğitimleri alan Dizdar, Kocaeli’ndeki Tema Sanat Merkezinde eğitmenlik yapmıştır. İlk olarak Al Gülüm Ver Gülüm adlı dizide rol alan oyuncu,  2010 yılında Kavak Yelleri adlı dizide oynadı. Çılgın Dersane filminde Astrolog Özge karakterini canlandırmıştır. Oyuncu Trt Çocuk kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan Şenliği programlarının sunuculuğunu yapmıştır.

Yüz Yüze Dizisi Zeynep Kimdir? Tıklayınız!

Ece Dizdar, Atv ekranlarında yayınlanan Doksanlar dizisinde Emre’ye aşık olan ve onun için herşeyi yapan Selin karakterini canlandırmıştır. Beş Kardeş dizisinde ise Fatma karakterini canladıran oyuncu, İnsan Aldandı, Kader Çizgisi, Kırık Kalpler, Bir Ses Böler Geceyi isimli projelerde rol almıştır. Ece Dizdar 2017 yılında Afife Ödülleri- Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Ödülüne layık görülmüş ve ödülü aldığında heyecandan konuşmakta çok zorlanmış ve duygusal anların yaşanmasına neden olmuştur.

Merve Dizdar Hürriyet Kelebek’e verdiği bir röportajda; süslü bir kız olmadığını hiç kaşlarını aldırmadığını ve saçlarını boyatmadığını, doğal olmaktan yana olduğunu söylüyor. Hayatta çok parasız kaldığını ve garsonluk, sekreterlik gibi işlerde çalıştığını belirtiyor.Dizdar, kendisi hakkında şunları söylüyor;

“Erkek ardaşının oyuncu olması ilişkimize çok iyi yansıyor, karşımdakini kırmamak için kendimi ikinci plana atıyorum. Çok kolay ağlıyorum, fazla romantik değilim. Darren Aronofsky en sevdiğim yönetmen, Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince en sevdiğim tiyatro, Erkekler Ağlamaz asla sıkılmayacağım bir film, Haluk Bilginer ve İpek Bilgin ile çalışmak ise hayalim. Tuhaflıktan korkmamak lazım ben de tuhafım”.

Merve Dizdar Afife Ödülleri Videosu!

 

Etiketler: yüz yüze yeşi gerçek adı yüz yüze yeşim ece dizdar yüz yüze yeşim kimdir yüz yüze yeşim oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL