Yüzleşme Dizisi Nerede Çekiliyor, Kasaba Nerede?

Yüzleşme Dizisi Nerede Çekiliyor, Kasaba Nerede?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Kanal D ekranlarında 5 Mart’ta seyirci ile buluşan Yüzleşme dizisi ilk bölümü geride bıraktı. Belli bir kesim tarafından izlenen dizinin çekim yerleri merak edildi. Yüzleşme nerede çekiliyor, Kalender kasabası nerede?

Kadrosunda güçlü isimler ile ekranlara gelen dizinin sahneleri dikkat çekti. Özellikle Kalender kasabanın yeşilliği, rengarenk çiçekleri muhteşem bir görsellik kattı. Tabi haliyle diziyi izleyenler böyle muhteşem mekanların nerede olduğunu merak ettiler. Bizde sizleri çok fazla merakla durmayıp hemen detaylara girelim.

Dizinin konusu itibari ile Kalender kasabası, çiçekleri ve çiçek yetiştiriciliği ile meşhur bir yerdir. Bunun içinde yeşilliği bol bir mekanın varlığı çok önemliydi. Alanya bunun için biçilmiş kaftandı. Yüzleşme dizisi çekimleri yeşilliği, çiçekleri ve rengarenk doğası ile meşhur Alanya’da çekilmektedir. Kalender kasabası nerededir?

Kalender kasabası Antalya’da bulunan bir kasabadır ancak gerçek adı Kalender değildir. Kalender ismi dizi için özel olarak seçilmiş bir isimdir. Masal’ın uzun yıllar sonra dönüş yaptığı çocukluğunun kasabasıdır. Masal karakteri çocuk yaşta tecavüze uğramış, dövülmüş ve öldürülmüştür. Herkes onu öldü bilmektedir.

Masal ise küllerinden yeniden doğmuş, güçlenmiş, zenginleşmiş ve Kelenderoğlu’nu kasabasına yüzleşmek, intikamını almak için geri gelmiştir. Babası Fikret hala kasabadadır. Ancak elindeki arsaların peşindedir herkes. Amcası Yakup’ta babasının arkasından iş çevirmektedir. Ömer ise Fikret’in en çok güvendiği kişidir ve zamanında Fikret’in sağ kolunun oğludur.

Etiketler: Yüzleşme kalender kasabası nerede Yüzleşme nerede çekiliyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL