Yüzleşme Dizisi Ömer Aladağ Kimdir? Engin Öztürk’ün Kariyeri!

Yüzleşme dizisinde 2. Tanıtım fragmanı yayınlandı. Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşacak olan ve yapamını T Company’nin üstlendiği dizi yüzleşme yeni karakterleri tanıtmaya devam ediyor. Ömer Aladağ dizinin başrol karakterlerinden birisidir. Yüzleşme Ömer Aladağ kimdir, gerçek adı ne?

Ömer Aladağ bir süre memleketinden uzakta kalmış birisidir. İsterseniz onu kendi açıklamalarından tanıyalım.

“Cevabını aradığım çok şey var. Kasabalı için ırgatın oğlu, Fikret abinin kaybetmediği umudu. Ben Ömer Aladağ. Senden kalanlara sahip çıkmaya, herkesle yüzleşmeye dönüyorum yüreğimin kaybolduğu bu topraklara. Canım, goncam, sevdiğim… Yoksun yıllardır. Sen yoksun ya benim için hep iki şey eksik bu kasabada.”

Ömer Aladağ, vakti zamanında Kalender kasabasında ırgatlık yapan birisinin oğludur. Kalender kasabasının ağasının kızı Gonca Kelenderoğlu’nu çok sevmiştir. Çok zaman önce kasabayı terk etmiş ancak daha sonra büyümüş, zenginleşmiş ve kaybettiği umutlarını geri almak için Kalender kasabasına geri dönmüştür. Ömer Aladağ karakterini canlandıran oyuncu Engin Öztürk’tür.

Engin Öztürk 1986 Eskişehir doğumlu. 184 santimetre boyunda olan Engin ÖztürkFatmagül’ün suçu Ne ve Behzat ç gibi dizilerde rol almış adını duyurmuştur. Babası emekli askerdir annesi ise ev hanımı. Ailenin 4. Çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Eskişehir’de doğup büyümüş ve burada Fatih Anadolu lisesi’nden mezun olmuştur.

Hacettepe Üniversitesi devlet konservatuvarı tiyatro bölümünü kazanmış 2008 yılında girdiği bu okuldan 2012 yılında mezun olmuştur. 2003 yılında hava astsubay meslek yüksek okuluna girmiş 2005 yılında ise mezun olmuştur. Ancak askerlik mesleğinin kendisi için uygun olmadığını düşündüğünden ve daha çok oyunculuğa ilgi duyduğundan astsubaylığı bırakmıştır. tiyatro merakı ise yine astsubay meslek okulu’nda girdiği tiyatro kolundan gelmektedir.

Engin Öztürk için dönüm noktası 2010 yılında seçimlerine girdiği Fatmagül’ün suçu Ne isimli dizi olmuştur. 2010 yılında Kanal d’de gösterilen Fatmagül’ün suçu Ne isimli dizide oynamaya başlayan Engin Öztürk hem Arap dünyasında hem de ülkemizde tanınmaya başlamıştır.yine devamında Behzat ç isimli dizide komiser Emre karakteri ile tanıdığını arttırmıştır. Akabinde Star’da muhteşem yüzyıl yine Star TV’de hatırla Gönül ve Yüksek Sosyete gibi dizilerde oynamıştır. son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde gün alp karakteri ile karşımıza çıkmıştır.