Zafer Kiraz Trt’den Neden Ayrıldı? Neden İstifa Etti?

Zafer Kiraz Trt’den Neden Ayrıldı? Neden İstifa Etti?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Trt’nin Ana Haber Sunucusu Zafer Kiraz Trt’den istifa etti. Zafer Kiraz’ın hiç beklenmeyen bu hareketi karşısında izleyenler ve kanal yönetimi büyük bir şaşkınlık yaşadı. Peki Trt haber spikeri Zafer Kiraz neden istifa etti? Neden ayrıldı? 

TRT’nin Ana Haber Bülteni Sunucusu Zafer Kiraz, sosyal medyadan paylaştığı  video ile görevi 30 haziran Cuma itibariyle görevden ayrıldığını açıkladı.  Sosyal medya hesabı Facebook hesabından bir video yayımlayan Kiraz, Kol kırılır, yen içinde kalır derken yaptığı ikinci açıklamayla görevi bırakmasının seçim sonuçlarıyla ilgili olmadığını dile getirdi. Uzun süredir Trt spikerliğini yapan Zafer Kiraz 1 Temmuzdan itibaren yerini başka bir spikere bıraktı.

Görevi bırakma nedeni olarak  “Gördüğüm lüzum üzerine” diyen Kiraz akıllarda soru işareti bıraktı. Başarılı spikerin açıklamaları şöyle;  “Bu akşam son kez haberlerde sizlerle birlikte olacağım. Pazartesi gününden itibaren gördüğüm lüzum üzerine TRT 1 Ana Haberi ve TRT ekranlarını bırakıyorum. Bugüne kadar bana verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz sevgi için çok teşekkür ediyorum. Sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bir başka yerde, bir başka zaman yine karşınızda olacağım inşallah. İyi ki varsınız ve son olarak sonsuza kadar hep mutlu olun, hep mutlu kalın. Teşekkür ediyorum güzel insanlar.”

Açıklamaları üzerine Zafer Kiraz’ın seçim sonuçlarına tepki olarak görevin ayrıldığı iddia edilince Zafer yeni bir açıklama yaptı. Ve iddiaların kesinlikle seçim sonuçlarıyla ilgili olmadığını dile getirdi.

Zafer Kiraz’ın TRT’den istifası hakkında ne düşünüyorsunuz? 

 

Etiketler: zafer kiraz trtden neden ayrıldı zafer kiraz trtden neden istifa etti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL