Zengin ve Yoksul Dizisi Nihal Kimdir? Kim Canlandırıyor?

Zengin ve Yoksul Dizisi Nihal Kimdir? Kim Canlandırıyor?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Zengin ve yoksul dizisinde Nihal karakteri şüphesiz dizinin en dikkat çeken simalarından birisidir. Nihal ve Karan’ın imkansız aşkları diziye damga vururken dizi seferlerde Nihal karakterini kim olduğunu merak etmişler ve araştırmaya başlamışlardır. Nihal kimdir, hangi dizilerde oynadı, nereden tanıyoruz ve tüm bilgileri yazımızın devamında.

Zengin ve Yoksul dizisinde Nihal karakteri Berrin’in(Binnur Kaya) kızlarından birisidir. Fakir bir hayat süren Nihal annesinin baskılarıyla zengin koca ile evlenmesi istenilmektedir. Kader Nihal için ağlarını örmüş ve esrarengiz Karan karakteri ile karşılaşmışlardır.

Dizide Nihal karakterini canlandıran oyuncumuz Gülcan Arslan’dır. Gülcan Arslan 1986 Sakarya doğumludur. 172 metre santimetre boyunda olan güzel oyuncu lise eğitiminden sonra Almanya’ya ablasının yanına gitmiştir. Almanya’da eğitim ile ilgili hazırlık yaparken ablasının telkinleri sonucu oyunculuğa yönelmiş ve Türkiye’ye geri dönüş yapmıştır.

Sadri Alışık Kültür Merkezi’nin düzenlediği sınavları kazanan güzel oyuncu eğitimlerine başlamış ve TRT 1’deki sardunya sokak isimli dizide ilk tecrübesini kazanmıştır. Aynı yıllarda Gurbet Kuşları isimli dizide, 2009 yılında TRT 1’de Kafkas isimli dizide, 2010’da Show TV’de Kahramanlar isimli dizide, 2012’de Star TV’de Bir Çocuk Sevdim isimli dizilerde oynamıştır. Yine devamında Arka Sokaklar, Günahkar, Muhteşem Yüzyıl, Ölene Kadar isimli dizilerde rol almıştır.

Nihal karakterini canlandırdığı Zengin ve Yoksul dizisinin konusu ise kısaca şöyledir;

Güzel kuzeni Meral (Evrim Solmaz) zengin bir aile olan Erdemliler’e gelin giden Berrin’in etkileyici hikâyesi ekrana taşınacak. Eşi Veli, kızları Nihal ve Aysel ile gecekonduda yaşayan Berrin’in aklı fikri villada eşi Yavuz, kızı Aleyna ve kayınvalidesi Nefise ile lüks bir yaşam süren kuzeni Meral’dedir. Kızları Aysel ve Nihal’in de Meral gibi zengin eş bulup rahat yaşamasını çok istemektedir.

Etiketler: Zengin ve Yoksul Dizisi Nihal Kim Zengin ve Yoksul kadrosu Zengin ve Yoksul oyuncuları


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL