Zümrüdü Anka Mahir Özgüç Kimdir, Nasıl Bir Karakter, Gerçek Adı?

Zümrüdü Anka Mahir Özgüç Kimdir, Nasıl Bir Karakter, Gerçek Adı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Zümrüdü Anka dizisine dahil olan usta isim Sermiyan Midyat kimdir? Fox tv ekranlarında yayınlanan Apl Navruz ve Ceren Yılmaz’ın başrollerinde oynadığı, ilgi çekici ve sürükleyici hikayesi ile reytinglerde üst sıraları zorlayan Zümrüdü Anka’ya yeni bir karakter dahil oldu. Zümrüdü Anka Mahir Özgüç Kimdir

Nevşehir Ürgüp’te çekilen, Zümrüdü Anka’nın konusu nedir? Annesi babası ve iki kız kardeşiyle Nevşehir’in küçük kendi halinde bir mahallesinde yaşayan genç bir kızın (Zümrüt) hayat hikayesine değinir. Zümrüt çalıştığı fabrikanın da varisi olan Adil Bey’in evlilik teklifini ailesinden saklamaktadır.

Çünkü, Zümrüt’ün annesi Ülfet yaşadıkları hayattan sürekli şikayet eden, gözü yükseklerde kızlarını zengin kısmetlerle evlendirip, yaşadıkları hayattan kurtulma planları yapan bir kadındır. Ve bir şekilde Zümrüt’ü Demirkanların varisi Adil Bey’in istediğini öğrenir, bu evliliğin gerçekleşmesi için kızına baskı yapar ve evlilik teklifini kabul ettirir.

Zümrüt ise evlenmemek için dirense de nafile. Çünkü, aslında Zümrüt Demirkanların Suriye’de şehit düşen torunları Serhat’a aşıktır. Her şey Serhat’ın şehit düşmesiyle tersine dönmüştür. Ailesinin isteğine boyun eğmek zorunda kalan Zümrüt Demirkanlara gelin olmuştur.

İzleyici kitlesini her gecen gün arttıran Zümrüdü Anka’nın kadrosuna Mahir Özgüç karakteri dahil oldu? Mahir Özgüç nasıl bir karakter peki? Gelelim bu konuya. Mardin’den gelen Özgüç ailesinin lideri olan Mahir, Nisan’ın kocası Hamit’in ise babasıdır. Demirkanların düşmanı sert bir adamdır.

Zümrüdüanka Özgüç karakterini canlandıran oyuncu kim? Sermiyan Midyat hakkında merak edilenler. Zümrüdü Ankanın yeni bölümlerinde Mahir Özgüç karakterine can verecek olan Sermiyan Midyat kimdir?

Zümrüdü Anka Sermiyan Midyat (Mahir Özgüç) Kimdir

2.12.1974 yılında Ankara’da doğan Sermiyan, tiyatro, dizi ve sinema filmlerinde rol almış bir oyuncu ayrıca bazı filmleri yönetmiş bir yönetmendir. 1998 yılında Nöbetçi Tiyatro’da Ferhan Şensoy, Tuncel Kurtiz ve Rasim Öztekin gibi usta isimlerden tiyatro eğitimi almıştır.

1993-1996 yılları arası ise Kadıköy Halk Eğitim Merkez’inde akademik tiyatro eğitimi görmüştür. Ayni halk eğitim merkezinde oyuncu ve yönetmen yardımcılığı yapmıştır. Emret Komutanım dizisindeki rolüyle televizyonda tanınmıştır. Yönettiği bazı filmler şunlardır; Ay Lav Yu Tuu, Bir Baba Hindu, Hükümet Kadın 1 ve 2 gibi bir çok film ve dizide rol alan oyuncunun ayrıca söz yazmışlığı da vardır.

Ayrıca yetenekli oyuncu hakkında bir bilinmeyen ise Mustafa Ceceli’nin seslendirdiği limon çiçekleri ile Özcan Deniz’in seslendirdiği Kalp yarası şarkılarının sözlerini Sermiyan Midyat yazmıştır. Başarılarının devamını dileriz

Etiketler: Zumrudu anka mahir kim Zümrüdüanka mahir gercek adi Zümrüdüanka mahir oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL